B12 Ve Yardımcı Vitaminler İle Tanışın

B12 Ve Yardımcı Vitaminler

B12 VİTAMİNİ NE İŞE YARAR?

B12 vitamini merkezi sinir sisteminin etkin faaliyet göstermesi için gerekli olan içinde kobalt bulunan vücudumuzda ki en farklı ve önemli vitaminlerden biridir.

B12 vitamininin ana görevi (diğer görevleri yanında) kırmızı kan hücresi üretimi ve merkezi sinir sisteminin korunmasıdır. B12 vitaminini gereğinden fazla almak gibi bir durum söz konusu değildir, çünkü B12 vitamini suda çözünen vitaminler arasındadır ve vücut ihtiyacı olanı aldıktan sonra fazlasını idrar yoluyla sistemden atar. Bu nedenle düzenli olarak alınmalıdır. B12 vitamini eksikliğinde anemi, denge kaybı, bacak ve kollarda uyuşma, karıncalanma, güçsüzlük gibi belirtiler görülebilir.

B12 EKSİKLİĞİ BELİRTİLERİ

B12 Vitamini vücut fonksiyonlarının düzgün işlemesi için büyük öneme sahiptir. B12 vitamini eksikliği belirtileri ile karşılasan kişilerin mutlaka doktora görünmeleri gerekir. Önemsenmeyen B12 eksikliği belirtileri daha büyük hastalıkların habercisi olabileceği gibi vücutta kalıcı hasarların oluşmasına yol açabilir. En sık görülen B12 eksikliği belirtileri şunlardır:

• Sürekli yorgunluk ve halsizlik,

• Kol ve bacaklarda uyuşma ve kasılmalar,

• Gerginlik ve depresyon, sürekli endişe hali

• Görme bozukluğu,

• Dilde şişkinlik ve pütürlü dokusunun düzleşmesi,

• Dilde çatlaklıklar,

• Renk solması ve kilo kaybı,

• Hafızada ve algıda gerileme,

• Konsantrasyon zayıflığı,

• Hareket yetilerinde gerileme ,

• Güçsüzlük hissedilmesi,

• Nefes darlığı.

Yeterli miktarda B12 Vitamini ve Folik Asit almak vücudun genel sağlığı için faydalıdır.

 
B12 EKSİKLİĞİ NELERE YOL AÇAR?

B 12 Vitaminin eksikliğinin zararları genel olarak yavaş yavaş ortaya çıkar. Başlangıç aşamasında bazı belirtiler görülür, B 12 vitamin rezervlerinin tükenmesi ile birlikte kansızlık, hafif depresyon, uyuşmalar, mide bulantıları, solunum yollarında enfeksiyonlar ve unutkanlıklar başlar. Bağışıklık sistemi zayıflar ve vücudun hastalıklara karşı direnci azalır. Hücre yenilenmesi hızı yavaşlar ve cilt hastalıkları görülmeye başlar. Akciğer, prostat ve kolon kanseri riski artar. Kalp ve damar yolu hastalıklarına neden olur. Doğurganlığı olumsuz yönde etkiler. Eğer gerekli önlemler alınmazsa çok daha ciddi sorunları gün yüzüne çıkarır.

B12 TAKVİYE GEREKNTİREN DURUMLAR

B vitamini ailesinin bir üyesi olan folik asit, DNA sentezi ve hücre bölünmesi süreçlerinde önemli yeri olan bir vitamindir. Folat ya da B9 vitamini olarak da bilinir. Folik Asitin gerekli olduğu veya ilave alımının gerektiği durumlar şunlardır:
Gebelik ve emzirme döneminde,  Gebelik öncesi dönemde, Alkol tüketiminde, bağırsaklarda besin emilimi bozukluklarında, dializ yapılan böbrek hastalarında, Karaciğer hastalarında, anemilerde, yaşlılıkta işitme azlığı olanlarda.

B12 VİTAMİNİN FAYDALARI

• Yeterli miktarda B12 Vitamini almak vücudun genel sağlığı için faydalıdır.
• Kan hücrelerinin temel yapısı B12 Vitamini sayesinde oluşur.
• Bağışıklık sistemini güçlendirerek
• Hastalıklara yakalanma riskini azalır,
• Hasta olunduğunda iyileşme sürecini hızlandırır.
• Merkezi sinir sistemini güçlendirir.
• Hafıza problemlerinin oluşumunu engeller.
• Alzheimer hastalığı oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
• Sindirim sistemi ve kalp sağlığı için faydalıdır.
• Karbonhidratların glikoza çevrilme sine yardımcı olur, böylece vücuda gerekli olan enerjinin sağlanması sürecinde rol oynar.
• Hücre yenilenme sürecinde rol aldığı için cilt, saç ve tırnak sağlığında kritik öneme sahiptir.
• Prostat, akciğer ve kolon kanserlerinden korur.
• Cinsel isteği arttırıcı etkisi vardır.
• Depresyon etkilerini azaltır.
• Protein sentezi sürecine katkı sağlar.
• Tansiyonu düzenleyici ve kolesterol düşürücü etkisi vardır.
• Felç riskini azaltır.

İçindekiler

Bantın içinde ki bileşenlerimize göz atın.

01.
Folik Asit

Folik asit yaygın olarak Folat ve B9 vitamini olarak da bilinen bir vitamin çeşididir. bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarına katkıda bulunur, kan oluşumu, yorgunluğun azaltılması ve amino asit sentezi gibi pek çok metabolizma faaliyetinde görev alır. Folat suda çözünebilen bir B vitamini formudur.

Kahvaltılık gevreklere, tahıl, un, ekmek, makarna, unlu mamüller, kurabiyeler ve krakerlere folik asit eklenmektedir. Folik asit bakımından yüksek değerlere sahip olan yiyecekler arasında; Maya,  yapraklı sebzeler, meyveler, et (sığır karaciğeri ve böbrek gibi), portakal suyu ve domates suyu yer almaktadır.

Bazı etler, özellikle karaciğer ve böbrek, yumurta, bazı deniz ürünleri ve avokado en yüksek folik asitli gıdalar arasındadır. Bu gıdalarda bulunan folik asit yüksek ısıya ve ultraviyole ışığa karşı hassastır ve suda çözünür. Asidik ortamlarda ısıya dayanıksızdır ve ayrıca oksidasyona da uğrayabilir.

02.
E Vitamini

E vitamini yağda çözünen bir vitamindir. E vitamini, yağda çözünen bir grup bileşik kategorisi için kullanılmaktadır. E vitamini, çeşitli biyolojik aktivitelere sahip olan sekiz kimyasal formda (alfa, beta, gama ve delta-tokoferol ve alfa-, beta-, gamma- ve delta-tokotrienol) bulunur.  Alfa (veya a-) tokoferol, insan gereksinimlerini karşılayan tek formdur.

Buğday tohumu yağ, Ay Çekirdeği, Ay çiçeği yağı, Badem, Fındık, Fıstık Ezmesi, Yer fıstığı, Mısır yağı, Brokoli, Soya yağı, Kivi, Mango, Domates, Ispanak

E vitamini, vücudun ihtiyaç duyduğu, temel vitaminlerden biridir. E vitamini, ince bağırsak tarafından emilir ve ardından karaciğer tarafından besleyici maddeler depolanır. Yağda çözünebilen vitaminlerden biri olan E vitamini, ihtiyaç duyulduğunda kullanılmak üzere yalnızca karaciğerde değil, dokularda, böbrekte, kalpte, kaslarda ve böbreküstü bezlerinde de depolanır. E vitamini, vücuttaki serbest radikallere karşı hücreler tarafından kullanılır.

03.
C Vitamini

C vitamini bağışıklık sistemi ile ilişkilendirilen vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besinlerden bir tanesidir. C Vitamini, bazı gıdalarda bulunan ve suda çözünen bir vitamindir.

Siyah frenk üzümü, Kırmızı Biber, Kivi, Yeşil Dolmalık Biber, Portakal, Çilek, Papaya, Brokoli, Maydanoz, Ananas, Brüksel Lahanası, Karnabahar, Mango, Limon, Greyfurt, Bezelye, Domates

C vitamini suda çözünen bir vitamindir. Bu yüzden suda eriyen C vitamini vücutta depolanmaz. Vücudunuzun ihtiyaç duymadığı fazla miktardaki vitamin vücuttan idrar yoluyla dışarı atılır.

-C vitamini yoğun fiziksel egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.

-Kan damarlarının normal fonksiyonu, Kıkırdağın normal fonksiyonu, Diş etlerinin normal fonksiyonu, Cildin normal fonksiyonu, Dişlerin normal fonksiyonları  için gerekli olan normal kollajenlerin oluşumuna katkıda bulunur.

04.
B3 Vitamini

Diğer adı niasin olan B3 vitamini, sekiz B vitamininden biridir. İki ana kimyasal formu vardır ve her birinin vücudumuz üzerinde farklı etkileri vardır.

B3 Vitamini Ne işe Yarar?

Niasin B3 vitamini enzimlere yardımcı olarak yiyeceklerin enerjiye dönüştürülmesinde rol oynar. B vitaminleri arasında özellikle niasin, hücresel metabolizmada yer alan iki koenzim olan NAD ve NADP’nin birleşimidir.

Bir antioksidan olarak hareket etmenin yanı sıra niasin, hücre sinyallemesinde ve DNA’nın yapımında ve onarımında rol oynar (5). Niasin ayrıca normal enerji oluşum metabolizmasına, mukozanın korunmasına, cildin korunmasına, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur (6).

B3 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

Karaciğer, Tavuk göğsü, Ton Balığı, Hindi, Somon, Dana Kıyması, Fıstık, Avokado, Esmer Pirinç, Buğday, Mantar, Bezelye, Patates

05.
B1 Vitamini

B1 Vitamini, (diğer adıyla tiamin), protein sentezi, beyin ve sinir sistemindeki pek çok hayati fonksiyonun yürütülmesi gibi konularda görev alan önemli bir vitamindir. B1 Vitamininin Yararları, vücudun proteinleri kullanabilmesini, karbonhidratlardan enerji üretimini sağlamasıdır. Ayrıca, beyin fonksiyonları ve sindirim sistemi için gereklidir.

B1 Vitamini kan hücrelerinin ve sağlıklı bir dolaşım sistemin oluşumuna yardımcı olur. Kalp ve sindirim sisteminin, kaslarının korunmasında rol alır B1 vitamini eksikliğinde depresyon huzursuzluk, kas güçsüzlüğü, konsantrasyon güçlüğü, bellek zayıflığı, çabuk kızma, ayaklarda karıncalanma, çarpıntı, kabızlık gibi belirtiler görülebilir.

Besin takviyesi ve ilaç olarak da üretilen bir vitamin olan B1 tiamin vitamini yenilebilir tohumlar, maya, patates, kuşkonmaz, lahana bazı baklagiller, pirinç, süt, yumurta ve kahvaltılık gevrekler gibi işlenmiş gıdalarda bulunur.  B1 vitamini içeren meyve sebzeler arasında karnabahar, ıspanak, portakal bulunur. Birçok kahvaltılık gevrek beyaz un veya beyaz pirinç B vitamini ile zenginleştirilebilir.

06.
B12 Vitamini

B12 vitamini, kobalamin adı ile de bilinen bir çeşit vitamindir. Başta DNA sentezi, sinir sistemi, kırmızı kan oluşumu ve bağışıklık sistemi olmak üzere birçok metabolizma faaliyetinde görev alır.

B12 vitamini hastalıklara yakalanma riskimizi azalır ve hasta olunduğu zaman iyileşme sürecini hızlandırır. Vücudun merkezi sinir sistemini güçlendirir. Sindirim sistemi ve kalp sağlığı için faydalıdır. Prostat, akciğer ve kolon kanserlerinden korur. Hafızayı güçlendirici özelliğe sahiptir. Felç riskini azaltır. Tansiyonu düzenler ve kolesterol düşürücü etkiye sahiptir.

Vücutta bulunan karbonhidratların glikoza çevrilmesine yardımcı olur, böylece vücut için gerekli olan enerjinin vücuda kazanılması sürecinde önemli bir rol üstlenir. Hücre yenilenme sürecine katkı sağladığı için cilt, saç ve tırnaklar için canlandırma kaynağıdır. Cinsel isteği arttırıcı etkiye sahiptir. Ayrıca depresyon etkilerini azaltmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü Tarafından Onaylı

Ürünümüz Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmıştır.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış ürünlerimiz,halkımızın sağlığını daha çok güçlü kılarak rutin hayatta yaptıkları işe kadar her işini kolaylaştırır.Ürünümüz kesinlikle diğer ürünler gibi sahtecilik taşımaz %100 orjinal ürünlerdir.Dünya çapında en büyük sağlık örgütü tarafından onaylı bir üründür.Bu yüzden ürünümüze kesinlikle güveniyoruz.%98 müşteri memnuniyeti de taşımaktadır.

Ne Sunuyoruz ?

Bantlarımız Ne Sunuyor ?

Eskisi Kadar Sağlıklı
Eskisi Kadar Sağlıklı

Kaliteli Sağlığın sunduğu bantları kullanarak daha sağlıklı yaşam sürebilirsiniz.Rutin hayatınızda yaşadığınız hastalıklara son verin.

Eskisi Kadar Hareketli
Eskisi Kadar Hareketli

Artık bıkkınlık hissiyatınız sona erecek,ağrılarınız tamamen arındırılmış olacak,yeni bir insan olarak dünyaya gelmiş gibi hissedeceksiniz.

Hiç Olmadığınzı Kadar Mutlu
Hiç Olmadığınzı Kadar Mutlu

Ürünlerimizi kullandıkça mutlu olacağınızı göreceksiniz.Çünkü artık aklınızda sağlık sorun problemleri olmayacak.Çevrenize sağlık sorunlarınızı anlatmayacaksınız.

Bu Ürün Hakkında Yorumlar

Bu yorumlar
sadece bu ürünle ilgili yorumları kapsar.

“Vücudumda bazı uyuşmalar yaşıyordum,teşekkür ederim gitti.Teşekkürler Kaliteli Sağlık.”

Ali Türkmen,
Müşteri

Bu ürün ile ilgili daha fazla bilgi almak mı
istiyorsunuz ?

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir
Bizimle Çalışmak İster Misiniz